معرفی شرکت اگزوز خودرو خراسان

شرکت اگزوز خودرو خراسان KEM ( سهامی خاص)

شرکت اگزوز خودرو خراسان یکی از شرکتهای توانمند وبزرگ گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران (یاپکو) بشمارمی آید که با بیش از 4 دهه سابقه فعالیت در زمینه طراحی،‌ تولید،‌ تأمین مجموعه و قطعات جانبی انواع سیستم اگزوز و کاتالیست برای خودروهای سبک وسنگین در زمره شرکتهای موفق و سرآمد گروه صنعتی ایران خودرو قرار دارد.
این شرکت با تولید و تأمین قطعه برای خطوط گروه صنعتی ایرانخودرو ،‌ گروه خودروسازی سایپا، گروه بهمن، گروه زامیاد، پارس خودرو، مرتب خودرو، سپاهان لیفتر و.. پیشروترین شرکت اگزوز سازی در ایران شناخته می شود.
شرکت اگزوز خودرو خراسان با چشم اندازجهانی شدن و با تأکید بر سه ویژگی :
– تولید در کلاس جهانی
– همکاری با قطعه سازان جهانی
– بزرگترین تولید کننده محصولات درحوزه تخصص داخلی.
به عنوان بزرگترین تولیدکننده مجموعه اگزوز و کاتالیست در ایران ،‌ انتخاب اول و تأمین کننده اصلی خودروسازان ایرانی است.
سهم بازار این شرکت از تولیدات گروه صنعتی ایرانخودرو بیش از 80 درصد بوده و در بازار یدک نیز با برند خوشنام «رضا مشهد» و «سیمرغ » رهبری بازار  را برعهده دارد،‌ ظرفیت تولید این شرکت سالیانه بالغ بر یک میلیون و پانصدهزار دست اگزوز می باشد، که این توان تولید خود مبین بی رقیب بودن این مجموعه بزرگ است.
این شرکت با بهره مندی از آخرین فناوری موجود، شامل : خطوط تمام اتوماتیک ساخت منبع اگزوز، ‌ماشین آلات CNC خمکن لوله ، خطوط رباتیک و HIGH-TECH کنینگ کاتالیست ، ‌ماشین آلات تمام اتوماتیک جوشکاری اگزوز و بروزترین فناوری تولید لوله های آلومینایز، گالوانیزه و روغنی ،‌ توانایی تولید محصولاتی با کیفیت و مطابق با معیارهای جهانی را دارد.
شرکت اگزوز خودرو خراسان هم اکنون از طریق همکاری با شرکتهای معتبر جهانی،‌ تولید مجموعه کاتالیست و اگزوز را تحت لیسانس شرکتهای DINEX ECOCAT و FAURECIA به انجام می رساند.
در سایه بهره گیری از نیروهای متخصص کارآمد  و جوان و با دارا بودن آزمایشگاههای مجهز و  تکیه بردانش محوری به عنوان یک ارزش سازمانی شرکت اگزوزخودرو خراسان همواره در امر تحقیقات و توسعه محصولات جدید پیشرو بوده است . مبدل کاتالیستی به عنوان مقوله ای HIGH-TECH در صنعت خودروسازی ایران، در راستای حفظ محیط زیست ،‌ نمونه ای گویا از این توانمندی است که این شرکت با توان تولید انواع مبدل های سرامیکی و فلزی،‌ انواع CLOSED COUPLE و UNDERBODY ‌فناوری های یورو4 و EOBD بی همتا قلمداد می شود.
این شرکت در دو حوزه خودروساز و بازار یدک با دو برند «رضا مشهد» و «اگزوز سیمرغ» محصولات خودرا عرضه می نماید.
درحوزه بازار صادراتی ،‌ شرکت محصولات درخواستی گروه پژو سیتروئن را برای سایتهای این شرکت در برزیل و فرانسه عرضه نموده است .
همچنین این شرکت دارای پنج لیسانس تولید ز شرکتهای معتبر جهانی برای محصولات خود می باشد. محصولات این شرکت از نظر نوع در قالب دو گروه اصلی مبدلهای کاتالیستی و مجموعه اگزوز عرضه می شوند.
مبدلهای کاتالیستی که استفاده از آن از سال 1381 در ایران اجباری شده است ، المان اصلی برای رفع آلودگی ناشی از احتراق سوختهای فسیلی در موتور خودروها می باشد، که در حال حاضر با استاندارد یورو4 به خودروسازان داخلی عرضه می گردد که این شرکت محصولات را با الزامات سیستمهای EOBD ارتقاء داده است .
مواد اولیه دراین شرکت در قالب سه گروه : محصولات فولادی ، هسته های کاتالیستی و اجزای مرتبط با آن وقطعات جانبی در حوزه خودروساز به طورکامل از تأمین کنندگان رده یک خارجی و در بازارهای یدکی بصورت ترکیبی از تأمین کنندگان خارجی و سازندگان درجه یک داخلی تأمین می شود.
کارخانه لوله سازی این شرکت توانائی تولید انواع لوله های صنعتی پوشش دار آلومینایز و گالوانیزه و همچنین لوله های بدون پوشش روغنی و سیاه را از قطر 20 تا 76 میلیمتر و ضخامت 1 تا 3 میلیمتر را دارد.
در حال حاضر لوله های تولیدی در قطر های 34 ، 38 ، 42 ، 45 ، 50 ، 54 ، 64 و همچنین پروفیل های 30×30 و 20×40 موجود و در حال تولید می باشد.
محصولات این شرکت مطابق با استاندارد DIN 2394 تولید گردیده که معیارهای کیفی در لوله های صنعتی نسبت به سایر لوله ها از اهمیت بالاتری برخوردار است که این مهم در لوله های تولیدی این کارخانه با استفاده از تکنولوژی ERW دارای کیفیت بسیار بالا بوده و قابلیت رقابت با محصولات خارجی را دارد.
این کارخانه امکان تولید لوله های درز دار با پلیسه گیری داخل (گُرده جوش داخل لوله) را دارد، که در فرآیند های فُرمدهی لوله از اهمیت بالائی برخوردار است.
ظرفیت تولید این کارخانه در حال حاضر سالانه بالغ بر 15 هزار تن انواع لوله می باشد.
تکنولوژی جوش خط لوله شرکت اگزوز خودرو خراسان ، ‌تکنولوژی پیشرفته تراماتول آمریکا وتجهیزات کلیدی آن با برندهای معتبر اروپایی می باشد .